Tuesday, October 26, 2010

ბედისწერა,ოცნებები და ვილნიუსი

ამბობენ როცა რაღაც გულით გინდა, როცა რაღაცისკენ გამუდმებით იღწვი – ის აუცილებლად გამოგივა და შეგისრულდებაო. არ ვიცი ამას ვინ ამბობს კონკრეტულად ან სად ამოვიკითხე– ბიბლიაში, რომელიმე ფილოსოფოსის წიგნში თუ კოელიოს "ცხოვრებისეულ–ბედისწერულ" ნაწარმოებებში – მაგრამ ის კი ვიცი , რომ მართლაც ასეა.
ხანდახან იმასაც კი ვფიქრობ– ყველაფერი რომ მოვინდომო და ყველაფერი გამომივიდეს და მერე აღარაფერი მქონდეს მოსანდომებელი რა მეშველება–თქო. მაგრამ მაქამდე რათქმაუნდა შორს ვარ.

გადის წლები, ცხოვრობ და გგონია რომ არაფერი განსაკუთრებული არ იცვლება– მაგრამ თუნდაც 2 წლის უკან რომ დამსვა ახლა და დღევანდელ დღეს შევხედო– გამიკვირდება და გამიხარდება კიდეც. ნებსით თუ უნებლიეთ, ჩემი ცხოვრება წინ მიიწევს,მიუხედავად დეპრესიული შემოტევებისა და შიგადაშიგ პესიმისტური აზრებისა.  არ ვიცი ეს ჩემი მონდომების წყალობითაა, დიდი სურვილით თუ ბედისწერის გამოისობით, მაგრამ ასეა.

სკოლის ასაკში – მეგობრობის დღიურებში– კითხვაზე რაზე ოცნებობ?– ჩემი პასუხი ასეთი იყო– მოგზაურობაზე.
ნუთუ ჩემს ბავშობის ოცნებებს ასრულება უწერიათ? 

წინ კიდევ ერთი ქალაქი მელოდება დასაპყრობად
თუ ყველაფერი კარგად იქნა– ლიტვა – ამ წელს ნანახი მესამე ქვეყანა იქნება, ხოლო ვილნიუსი რიგით მეექვსე ან მეშვიდე ქალაქი.
ზოგჯერ –უბრალოდ–მოინდომე–ბოლოს–აგისრულდებაო :)

7 comments:

nastasia said...

ee, qeti, ra zalian kargi ambavia :)
xooda, asrulebebis mec sul mjera xolme :)

Clown said...

რა მაგარია ^_^
გილოცავ ^_^

mao qiuyun said...

ugg outlet
ugg boots
louis vuitton handbags
tiffany outlet
ray ban sunglasses
moncler outlet
michael kors handbags
the north face outlet
thomas sabo uk
jordan shoes
true religion jeans
jordan shoes
michael kors outlet
michael kors factory outlet
soccer jerseys
cheap nba jerseys
louis vuitton bags
the north face
timberland boots
adidas wings
cheap jordans
ugg australia
tory burch outlet
air jordan shoes
the north face outlet store
mulberry outlet
ralph lauren uk
pandora jewelry
coach outlet online
lululemon outlet
soccer jerseys
mbt shoes
ray ban sunglasses
swarovski outlet
1029maoqiuyun

Eric Yao said...

Michael Kors Outlet Coach Outlet Red Bottoms Kevin Durant Shoes New Balance Outlet Adidas Outlet Coach Outlet Online Stephen Curry Jersey Vans Outlet Ralph Lauren Outlet
Ugg Boots Sale UGGS For Women Skechers Go Walk Adidas Yeezy Boost Adidas Yeezy Adidas NMD Coach Outlet North Face Outlet Ralph Lauren Outlet Puma SneakersPolo Outlet
Under Armour Outlet Under Armour Hoodies Herve Leger MCM Belt Nike Air Max Louboutin Heels Jordan Retro 11 Converse Outlet Nike Roshe Run UGGS Outlet North Face Outlet
Adidas Originals Ray Ban Lebron James Shoes Sac Longchamp Air Max Pas Cher Chaussures Louboutin Keds Shoes Asics Shoes Coach Outlet Salomon Shoes True Religion Outlet

eric yao said...

Coach Outlet http://www.coachoutletfactory-stores.us.com

North Face Outlet http://www.northface-outlets.com.co

Kate Spade Outlet http://www.katespadefactoryoutlet.in.net

ED Hardy Outlet http://www.edhardypopsale.com

Coach Outlet Store Online http://www.coachstoreonline.in.net

Kate Spade Outlet http://www.katespadeoutletstore.in.net

Cheap Jordans http://www.cheapjordansretro.us.com

Michael Kors Outlet Store http://www.michaelkorsoutletsstores.us.com

Coach Purses http://www.coachpurses.eu.com

Coach Outlet http://www.coachoutlet2016.us.com

Tory Burch Shoes http://www.toryburch-outlet.us.org

Longchamp Outlet http://www.longchampoutlet.in.net

Michael Kors Handbags http://www.innnov8.com

Coach Outlet http://www.innnovate.com

Red Bottom Shoes http://www.redbottomshoes.us.org

Moncler Jackets http://www.monclerdownjackets.us.com

North Face Outlet http://www.northfacestoreoutlet.in.net

Kate Spade Outlet http://www.katespadeoutletstore.us.com

Moncler Outlet http://www.moncleroutletonline.in.net

Coach Factory http://www.maganates.com

Coach Factory Outlet http://www.coachfactorysoutlet.in.net

Kate Spade Outlet http://www.katesapdeoutlet.us.org

Ray Ban Outlet http://www.raybanoutletstore.in.net

Christian Louboutin Shoes http://www.christianlouboutinshoes2016.in.net

North Face Outlet http://www.northfaceoutlets.us.org

Coach Factory Outlet http://www.coachoutletstore.name

Kate Spade Outlet http://www.katespadeoutletonline.name

Coach Outlet http://www.coach-outlets.us.org

Nike Roshe Run http://www.tanie-nikerosherun.pl

Buty Nike Air Max http://www.airmaxsprzedazdla.pl

Nike Air Max http://www.nikeairmax.us.org

Red Bottom Shoes http://www.redbottomshoe.in.net

Christian Louboutin Outlet http://www.christianlouboutinoutlet.us.org

Balenciaga Handbags http://www.balenciagaoutlets.us.com

Balenciaga Handbags http://www.balenciaga-handbags.us.com

Kate Spade Outlet http://www.katespadefactoryoutlet.in.net

Toms Shoes http://www.tomshoesoutlet.us.com

Hermes Belt http://www.hermes-belts.us.com

Prada Outlet http://www.pradafactoryoutlet.com

Louis Vuitton Outlet http://www.louisvuittonsoutlet.us.com

North Face Outlet Store http://www.northfaceoutletstore.in.net

North Face Jackets http://www.north-face.in.net

North Face http://www.north-faceoutlets.us.com

Louis Vuitton Outlet http://www.louisvuitton-outlets.us.org

Timberland Boots http://www.timberland-outlets.us.com

Cheap Timberland Boots http://www.timberlandoutlet.us.com

Tory Burch Outlet http://www.outlettoryburch.us.com

Michael Kors Outlet http://www.michaelkorsoutletusa.us.com

Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlaurenstoreoutlet.us.com

Gucci Shoes http://www.guccifactoryoutlet.name

Gucci Outlet http://www.guccioutletco.us.com

North Face Jackets http://www.northfacefactoryoutlet.us.com

Prada Outlet http://www.pradaoutlets.in.net

Hollister Clothing http://www.hollister-clothing.us.com

Ferragamo Shoes http://www.ferragamoshoes.us.org

Tiffany Outlet http://www.tiffany-outlets.us.com

Tiffany Outlet http://www.tiffanyco-outlet.us.com

NFL Jerseys http://www.nfljerseys.name

Toms Outlet http://www.outlettoms.us.com

Cheap Jordans http://www.cheapjordans.eu.com

North Face Outlet http://www.thenorthfaceoutlet.us.org

Michael Kors Outlet http://www.michael-korsoutletstores.us.com

Prada Handbags http://www.pradaoutlet.us.org

Chan Luu Sale http://www.chanluu.us.com

Toms Outlet http://www.tomsoutletstores.us.com

Kate Spade Outlet http://www.katespadeoutletonline.us.org

Beats By Dr Dre http://www.beatsbydrdre.us.org

Coach Outlet http://www.coachstoreoutlet.us.org

Christian Louboutin Shoes http://www.christianlouboutinshoe.eu.com

Valentino Shoes http://www.valentinoshoes.eu.com

Michael Kors Outlet http://www.michaelkorsoutlet.us.org

Coach Factory Outlet http://www.coachfactoryoutlet.us.org

Coach Outlet Online http://www.coachoutletonlinestore.us.org

Coach Purses http://www.coachpurse.us.com

Meiqing Xu said...

jordan pas cher
pandora uk
polo ralph lauren outlet online
mont blanc
longchamp
adidas outlet
michael kors outlet clearance
nike store
michael kors outlet store
michael kors outlet
20170216caiyan

Unknown said...

green bay packers jerseys
yeezy boost 350 white
michael kors handbags
jordan shoes
michael kors outlet
new york jets jerseys
indianapolis colts jerseys
minnesota vikings jerseys
michael kors outlet
bears jerseys